Jak jste se dočetli již v úvodu, prioritní náplní našeho zdravotnického zařízení jsou koloskopická a gastroskopická vyšetření. Mezi lidmi panují jak různé mýty, tak i obavy z tohoto vyšetření. Proto se snažíme co nejvíce vyjít vstříc našim klientům, zbavit nepodložených obav a strachu z vyšetření. Sestra vás bude vždy z dostatečným předstihem podrobně informovat o průběhu vyšetření, zodpoví vám všechny případné dotazy a dostatečně vás připraví. Také lékař s vámi těsně před výkonem probere vše potřebné. 

Pacienti, kteří se vyšetření zvláště obávají, mohou využít možnost krátkodobé analgosedace (uspání po dobu vyšetření), a to i v přítomnosti anesteziologa. Analgosedace je nadstandard, za který si pacienti připlácí dle ceníku. 

 

 

Endoskopické výkony:

koloskopie

Koloskopie

Koloskopie (také kolonoskopie) je endoskopické vyšetření tlustého střeva. Principem metody je zavádění (zasouvání) flexibilního endoskopu (koloskopu) přes řitní otvor do tlustého střeva s jeho následnou prohlídkou. Flexibilní endoskop je ohebná "hadice" tlušťky cca jako prst na jehož konci je zdroj světla a systém optických vláken, která přenášejí obraz ze střeva na obrazovku monitoru. Přístroj je vybaven pracovním kanálem, kterým lze zasouvat různá instrumentária, pomocí kterých lze provádět drobné výkony - odebírání vzorků tkání, odstraňování polypů atd. Vyšetření trvá zkušenému lékaři asi 10-15 min a může být doprovázené nepříjemnými pocity jako je tlak v břiše, pocit plnosti, nucení na stolici apod..

Více zde

 

gastroskopie02

Gastroskopie


Příprava :
- 6h před vyšetřením nejíst a nepít
- Pokud máte umělý chrup, před zahájením vyšetření vyndejte snímací zubní protézu

Více zde